YAZAR
Elif Sevgican
DOSYA BOYUTU
9,98 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786051278254

PDF formatında His. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan His kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Kader zannederdim hayatın gizemini... Yaşadıklarımı da Sır!Farklı ya da aynı yaşam şifreleriyle önceden kodlanarak...Avucumuzun içindeki yaşam çizgilerimizle çizim çizim yazılıp çizilerek gökyüzündeki yıldızlar gibi yeryüzünün dört bir yanına serpilerek... Doğuya, batıya, kuzeye, güneye ya da kuzeydoğuya, kuzeybatıya, güneydoğuya, güneybatıya, nereye gidersek gidelim başımızdaki dünya yuvarlak nasıl olsa...Uzun yollar, kestirmeler, virajlar, pürüzlü, düz, sağa sola, yukarı aşağı, sağa sola kıvrılarak, yorulmadan, yorularak, savrularak, savrulmadan hızlı yavaş gidilen uzun, kısa, kesik, geniş, dar vakitlerle belirlenerek hesaplanmış bir hayat; bahşedilen...Avuç avuç, adım adım, nefes nefes arşınlanarak gidilen, dil, din, renk, ülke ülke şekillenen yüreklerle, Eşsiz Bir Mimar’ın elinden çıkmış, özene bezene bir sunum... Kırk yılı aşkın bir süredir kılı kırk yaran aklımın bu gizemli yollarına baş koyup, yüreğimin rehberliğinde, neredeyse nefesimi tutarak sessiz adımlarla yol aldım Kaderdenen hayatın esrarengiz menziline...İnsanlarla tanıştım karakter karakter, duygu duygu, his his, nefes nefes nefeslerle nefeslendim. Bazen de nefessiz soluklarda öldüm öldüm dirildim.Tecrübe tecrübe akıllarla profesyonellerle profesyonelleştim. Çömez kayıplarla HİS’lendim. Profesyonelliğin çömezliğe özlemini, kibrini; çömezliğin profesyonelliğe imrenişini, kinini için için hissederek...Ya da zıddını; tevazu ya da kibir; maneviyat ya da maddiyatın gizini, hinliğini... His His His’lendim; acıdım, acındım, acıttım, kızdım, kırdım, kırıldım... Kâh temizlendim yeniden doğmuşçasına sabırla, kâh kinle kirlenerek öldüm öldüm dirildim... Tek Bir Öz’den, her şeyin bir zıddı olduğuna inanamadım. İnanamadığımda isyan ederek Öz’ümü kaybettim.Ne kaybettikçe çoğaldım, ne çoğaldıkça kaybettim, ne çoğaldıkça çoğaldım, ne kaybettikçe kaybettim. Ne de çoğaldıkça kaybettiğim çoğaldı...Dertlendim dem dem demlenerek demlendim; demlendikçe dinlendim, dinledim, dillendim, direndim, dilendim, delirdim, dağıldım. Sonunda, bıraktım! Pes ettim!(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 265Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Cinius 


His sözlük anlamı ve His hakkında bilgi kaynağı. isim Arapça hiss 1 . Duygu: "Birisi duygularına, hislerine kulak verir, öteki hile ve desise seslerine ..."