Peri Efsa

Sevgi Saygı. Geçmişin *gerçek*leri, bugünün yalanları ve bir eve hapsolmuş aile sırları... Artık hiçbiri güvende değil! *Küçük Perim,* demişti Cemile...

Responsive image
YAZAR
Sevgi Saygı
DOSYA BOYUTU
4,21 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786059952064

PDF formatında Peri Efsa. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Peri Efsa kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


“Küçük Perim,” demişti Cemile... Daha önce hiç konuşmadığı bir tarzda konuşuyordu küçük kızla. “Sen henüz kim olduğunu bilmiyorsun. Dikkatli ol bebeğim. Sen bu dünya bahçesinin büyülü çiçeğisin. Ama sana ayrıkotu gibi bakacaklar... Büyümene izin vermezler. Çok, çok dikkatli ol. Konuşma. Sakın konuşma. Anlatma!”O gün konuşmadı Peri Efsa. Ama her çocuk gibi, unuttu. II. Dünya Savaşı sırasında İstanbul’da bir köşk. Hitler’in 53. yaş gününde doğan iki bebek, Sermet ve Peri Efsa. Birbirine tutkuyla bağlı, ama birbirinden Ay ve Güneş kadar farklı. Sevilen çocuk Sermet, korkulan çocuk Peri Efsa. Peri Efsa’nın şaşırtan, etkileyen ve korkutan yetenekleri, gizli tutulan suçların ve acıların gölgede kalmasına izin vermiyor. Özellikle de dış işlerinde çalışan babaları Mümtaz Türkmenoğlu için, Peri Efsa büyük bir tehlike. Türkiye yeni kuruluşun sancılarını yaşar, yakın tarihimizin çalkantılı dönemleri birbirini izler, içeride ve dışarıda yapılan büyük hesaplar küçük insanların evlerine sızarken, Efdal Refik ve ailesinin başı, onları karanlık sırlarıyla yüzleştirecek bir “mucize” ile dertte! Polisiye kurguyu fantastiğin sınırlarında dolaştıran yazar Sevgi Saygı’dan bir ailenin trajedi ve sırlarla dolu öyküsü.(Tanıtım Bülteninden)  


O gün konuşmadı Peri Efsa. Ama her çocuk gibi, unuttu. Hitler'in 53. yaş gününde doğan iki bebek, Sermet ve Peri Efsa. Birbirine tutkuyla bağlı, ama birbirinden Ay ve Güneş kadar farklı.